44 rezultate pentru ""
![Conectați la viitor](https://narada.ro/wp-content/uploads/2021/03/scoala-300x225.jpg)
Conectați la viitor
Sunt profesor de limba română de o viață, dar undeva, în adâncul sufletului meu, am rămas un veșnic elev. Nu de puține ori, acest elev, care încă trăiește în mine, ...
![E-LEARNING ÎN CLASA NOASTRĂ](https://narada.ro/wp-content/uploads/2021/03/WhatsApp-Image-2021-03-24-at-13.08.35-300x225.jpeg)
E-LEARNING ÎN CLASA NOASTRĂ
Întotdeauna m-am gândit cum aș putea să procedez pentru ca elevii pe care îi îndrum să vină cu plăcere la școală și mai ales să învețe din plăcere. Am descoperit ...
![Pași spre viitor](https://narada.ro/wp-content/uploads/2021/03/1-300x225.jpeg)
Pași spre viitor
Sunt profesor de matematică de 20 de ani. Cumva, aparțin universului școlii dintotdeauna. Elev la o școală ascunsă printre dealuri, am trecut apoi din bancă la catedră în același loc, ...
![Viitor de 10!](https://narada.ro/wp-content/uploads/2021/03/WhatsApp-Image-2021-03-24-at-11.01.54-300x225.jpeg)
Viitor de 10!
Lumina mi-a apărut în ochi prin ocheanul condeiului din mâna tatălui meu, învățător, și a păpușii cu ochii de nasturi pe care o mânuia cu strășnicie mama, educatoare. Întreaga mea ...
![Să înlocuim FURIA ROȘIE!](https://narada.ro/wp-content/uploads/2021/03/WhatsApp-Image-2021-01-27-at-16.18.21-300x225.jpeg)
Să înlocuim FURIA ROȘIE!
Eu sunt Șerban Moldoveanu, am 59 de ani și de 12 ani m-am mutat in comuna Ciocanesti, langa Buftea. Brusc am decis atunci ca vreau natura si brazi si apa ...